פרוייקט החלומות האינטרנטי

אבשלום אליצור
רביעי 1 למאי | 2 דקות קריאה

נועם אורדן, אבשלום אליצור, יעל נצר

דרושים: משקיע ומתכנת שיודעים לחלום
 

ברוכים הבאים לפרוייקט החלומות שלנו.

חברנו במטרה ליצור פלטפורמה אלקטרונית מלהיבה לניהול יומן חלומות כחלק מקהילה וירטואלית, הכוללת מומחים בתחום, שבה אנשים ילמדו מהחלומות שלהם על עצמם. אנחנו יודעים שיש הרבה תכונה ברשת ככל שהדבר נוגע לעיסוק בחלומות. למשל, באתר הזה, מבקרים כחצי מיליון אנשים שונים מדי חודש. אנחנו יודעים שעבודה על חלומות היא כלי אדיר להיכרות עצמית ולהתפתחות אישית. השיטה שאנחנו מפתחים מתבססת על שילוב של מתודולוגיה סולידית בפסיכולוגיה דינמית עם כלי חישוביים לעיבוד אוטומטי של שפות טבעיות (כמו עברית או אנגלית). הכלי שאנחנו מפתחים ישמש דוברי אנגלית, אך המודל אינו תלוי שפה וניתן ליישום בכל שפה אחרת. הכלי הזה יאפשר לאנשים לנהל את חלומותיהם, למצוא בהם דפוסים חוזרים, לקשר את החלומות לאזורי ידע לא צפויים, וכל זאת תוך שמירה על פרטיות מקסימלית, מצד אחד, ויכולת לחלוק לפי בחירה חלקים מהתכנים האלה עם כל אחד אחר, מצד שני. אתם יכולים לחשוב על זה כעל פלייסטיישן שמאפשר לכל אחד לצלול אל הלא-מודע שלו.

בשלב זה אנחנו מחפשים שני אנשים. מתכנת עם ניסיון בעיבוד שפות טבעיות שיהיה מוכן להיכנס אתנו להרפתקה הזאת, וגם – ואת זה אנחנו כותבים בזהירות, כי אנחנו לא סגורים על זה – משקיע שיממן הוצאות ראשוניות, לא כבדות, של הפרויקט. אתם מוזמנים לפנות לאבשלום, ד"ר נועם אורדן עובד בגוגל ישראל על תרגום אוטומטי. הוא כתב עבודת דוקטור בבר אילן על דרכים חישוביות לחקר טקסטים מתורגמים. באחד המאמרים שלו, יחד עם פרופ' משה קופל, הוא אימן מחשב לזהות אם טקסט נכתב באנגלית במקור או תורגם לאנגלית, ואם כן, מאיזו שפה.

ד"ר אבשלום אליצור הוא פיזיקאי קוונטי, אך פרסם מאמרים רבים גם בפסיכולוגיה ובביולוגיה. הוא הנחה סדנאות חלימה במקומות שונים ומגוונים, כולל בתי כלא, תחנות גמילה, סדנאות נפגעי טרור והלם קרב, וגילה שחלומות הם כלי אדיר להתפתחות אישית.

ד"ר יעל נצר רצתה להיות עורכת ספרותית אבל עשתה שלושה תארים במדעי המחשב. היא פרסמה מאמרים בזירות מפתח בתחום של בלשנות חישובית. באחת העבודות שלה, יחד עם קולגות מאוניברסיטת בן גוריון, היא לימדה מחשב לחבר שירי הייקו.אין עדיין פירגונים
הדף נקרא 20 פעם
הרעיון הוא שאבשלום אליצור יקבל מכם איקס שקלים כל חודש בחודשו ובתמורה תקבלו תכנים יחודיים ופינוקים או סתם תרגישו אפנדי. זה פיצ׳ר שנמצא בפיתוח במעבדות הדף ואנחנו כאן רק בוחנים את ההתכנות שלו אז כסף תכלס לא יזרום עדיין אבל נקבל אינדיקציה . מעניין!

תגובות:


עוד דפים של אבשלום אליצור:

ועוד סופרים:

כל הזכויות מורשות Copyleft © 2019
הַדַּף - מדורת שבט לכתיבה יוצרת